Terminy oraz dokumenty potrzebne do rozliczeń podatkowych

Oczywiście wszelkie rozliczenia podatkowe z Niemiec wymagają od nas zastosowania się do obowiązujących przepisów prawa. Szczególnie ważne dla osób, które starają się o zwrot podatku, są terminy oraz obowiązkowe do złożenia dokumenty.

Termin ubiegania się o zwrot podatku

Rozliczenia podatkowe z Niemiec wymagają od nas znajomości trwania roku podatkowego. W Niemczech rok podatkowy pokrywa się z rokiem podatkowym, a więc trwa od stycznia, aż do grudnia. Wszelką dokumentację potrzebną do rozliczeń podatkowych należy złożyć do końca 31 maja danego roku. Wszelkie przekroczenia terminów mogą wiązać się z nałożeniem na nas kary pieniężnej w wysokości nawet do 500 euro.

Rozliczenia podatkowe z Niemiec oraz potrzebna dokumentacja

Oczywiście wszelkie rozliczenia podatkowe z Niemiec powinny się rozpocząć od zgromadzenia wszelkiej potrzebnej dokumentacji. Musimy zacząć od uzyskania tak zwanej karty podatkowej, która zawiera informację o zarobkach i wystawiania jest przez jednego pracodawcę. Może zdarzyć się sytuacja, że nie będziemy posiadać karty podatkowej. Wtedy z pewnością przydadzą nam się miesięczne odcinki z ostatniej wypłaty. Niezbędne okaże się również zaświadczenie UE/EOG o dochodach uzyskanych w Polsce, jednak musi być ono podpite przez polski urząd skarbowy. Warto zaopatrzyć się również w kopię dowodu osobistego czy paszportu. Rozliczenia podatkowe z Niemiec wymagają od nas zapoznania się z wyznaczonymi terminami oraz potrzebną dokumentacją.

Podobne

Podatki w Niemczech, a rozliczanie się z małżonkiem

Niemcy to obecnie jeden z krajów emigracji, który cieszy się dużą popularnością. Wbrew pozorom język niemiecki nie jest zbyt trudny, a obecnie wiele młodych ludzi opanowało go do perfekcji. Nie możemy również zapomnieć o tym, że pensja w Niemczech jest zdecydowanie wyższa od tej osiąganej w Polsce. Czym jest polska rezydencja podatkowa? Polskim rezydentem podatkowym […]

Rozliczenie dochodów z Niemiec, a umowa o pracę i zlecenie

Wielu naszych rodaków decyduje się na emigrację w celach zarobkowych. Najczęstszym i najchętniej wybieranym krajem są oczywiście Niemcy. To właśnie one kuszą nas dużo wyższymi płacami na podobnym do naszego stanowisku. Dzięki temu jesteśmy w stanie odłożyć naprawdę wiele. Rozliczenie dochodu z Niemiec Mimo iż, nie zarabiałeś w ciągu danego roku podatkowego w Polsce, spoczywa […]