PIT niemiecki wzór, czyli o czym powinniśmy wiedzieć

Oczywiście nie od dziś wiadomo, że praca w Niemczech stawia przed nami szereg obowiązków, a do jednego z nich można zaliczyć konieczność składania deklaracji podatkowej, czyli tak zwanego PIT-u.

Metoda zwolnienia z progresją

W przypadku, gdy uzyskujemy wynagrodzenia ze stosunku pracy na terenie Niemiec i tak jesteśmy zobligowani do składania deklaracji w Polsce. Nie zapominajmy o złożeniu PIT niemiecki wzór, ponieważ jesteśmy zobowiązani do płacenia tak zwanego Lohnsteuer, czyli po prostu podatku dochodowego od osób fizycznych. Mamy więc obowiązek złożenia dwóch deklaracji, a mianowicie jedną składamy przed niemieckim organem skarbowym, w której ujmujemy wszelkie zarobki uzyskane na terenie Niemiec. Oprócz PIT niemiecki wzór jesteśmy zobowiązani do składania przed polskim organem skarbowym deklaracji, która dotyczy zarobków uzyskanych w ciągu danego roku przez podatnika niezależnie od miejsca ich powstawania.

O tym pamiętaj przy zwrocie podatku

Po złożeniu deklaracji PIT niemiecki wzór możemy oczekiwać uzyskania zwrotu podatku, który płacił za nas niemiecki pracodawca. Gdy otrzymamy pieniądze, pamiętajmy, że musimy je rozliczyć w tym roku, w którym je otrzymaliśmy. Pamiętajmy, że zwrot z Niemiec tak samo, jak i przychodu z tego kraju nie będą doliczane do naszych przychodów. Jednam mogą mieć wpływ, na wysokość stawki stosowanej do wynagrodzenia krajowego.

Pit niemiecki wzór może znacznie nam pomóc przy wypełnianiu deklaracji, którą należy złożyć do niemieckiego organu podatkowego. Nie zapominajmy, że zwrot podatku również wymaga od nas jego odpowiedniego ujęcia.

Podobne

Podatki w Niemczech, a rozliczanie się z małżonkiem

Niemcy to obecnie jeden z krajów emigracji, który cieszy się dużą popularnością. Wbrew pozorom język niemiecki nie jest zbyt trudny, a obecnie wiele młodych ludzi opanowało go do perfekcji. Nie możemy również zapomnieć o tym, że pensja w Niemczech jest zdecydowanie wyższa od tej osiąganej w Polsce. Czym jest polska rezydencja podatkowa? Polskim rezydentem podatkowym […]

Terminy oraz dokumenty potrzebne do rozliczeń podatkowych

Oczywiście wszelkie rozliczenia podatkowe z Niemiec wymagają od nas zastosowania się do obowiązujących przepisów prawa. Szczególnie ważne dla osób, które starają się o zwrot podatku, są terminy oraz obowiązkowe do złożenia dokumenty. Termin ubiegania się o zwrot podatku Rozliczenia podatkowe z Niemiec wymagają od nas znajomości trwania roku podatkowego. W Niemczech rok podatkowy pokrywa się […]